Bayramda sağlıklı beslenin!

Bayramda sağlıklı beslenin!

Ramazan Bayramı yaklaşıyor. Hazırlıklar başlamış durumda. Bu yıl Ramazan tam yaz aylarına denk geldiği için beslenirken daha dikkatli olmanız gerekiyor. Uzmanlar bayram ziyaretlerine gidildiğinde yüksek kalorili yiyeceklerin dikkatli tüketilmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Ramazan boyunca oruç tutanların bünyelerinde bir zayıflama olacaktır. Bu yüzden öğünlerini hafif ama sık olacak şekilde ayarlamak sağlık açısından çok daha iyi.
bayramda_beslenme
Bayram geldiğinde ise sofralarda bulunan yüksek kalorili yiyeceklerden mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Özellikle kalp ve şeker hastalığı bulunanlar çok daha dikkatli olmalı. Bayramlarda genelde bol bol tatlılar, yağlı yiyecekler tüketildiği için direkt kalp hastalıklarını tetikleyecektir. Bayramda öğünlerinizde bulunması gereken yiyecekler genelde sebze ve meyve ağırlıklı olmalıdır. Bu sayede sıcak havalarında yarattığı sağlık sorunlarından bayramda düzenli ve iyi beslenerek kurtulabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir