Başaran Ulusoy – Türkiye’nin Dört Tarafı Turizm

Başaran Ulusoy – Türkiye’nin Dört Tarafı Turizm

Yaz güzeldi ama artık sonbahar geldi. Fakat sanmayın ki tatsız bir şeyden söz ediyorum. Aksine, bakın ne diyeceğim : Türkiye turizmini geliştirmek için en önemli adım olduğunu her fırsatta dile getirdiğim fikrimi yinelemek istiyorum. Türkiye, asla sadece deniz, güneş, kum ülkesi değildir. Türkiye antik değerleri, zengin tarihi, müzeleri, ören yerleri ve derin kültürüyle yılın on iki ayında turist karşılayacak özel bir ülkedir. Türkiye turizmi artık mevsimlerden, bölgemizde yaşanan olaylardan ya da ekonomik ve sosyal gelişmelerden etkilenmeyen bir turizm.Türkiye yaz kış dolup taşan, üstelik sadece yaz ya da kış turizmiyle değil kültür, sanat, doğa, tarih ve gastronomi turizmiyle de dikkat çeken bir ülke. Türkiye turizm konusunda geniş zamanlı bir ülke. Yılın her günü farklı güzelliklerle, farklı dokularla karşılaşılacak bir ülke.
Kastamonu, Hatay, Afyon, Trabzon, Mersin, Kütahya, Van, Kars, Erzincan, Adana… Ve daha birçok ilimiz… Bunlar, turizm potansiyeli yüksek, tarihiyle, kültürüyle, mutfağıyla dünyada bulunan pek çok turistik destinasyonla yarışacak hatta onları geçecek kapasiteye sahip illerimiz.
Bizler bundan sonra Türkiye turizminin gelişmesinin, ülkemizin her ilindeki gelişmeye bağlı olduğu fikriyle çalışacağız. Sadece güney sahillerimiz değil, Karadeniz’den İç Anadolu’ya, Doğu Anadolu’dan Trakya’ya, ülkemizin her bölgesinin kendine has zenginliklerini ortaya çıkarıp otantik güzelliğe meraklı turistler için yeni kapılar açacağız.
Dediğim gibi yaz bitti ama gezip görmek, öğrenip ilerlemek hiç bitmez.
Hepinize iyi bir çalışma yılı diliyorum.

Başaran ULUSOY
TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir