Barselona tatilinizde gidebileceğiniz en güzel restoranlar!

Barselona tatilinizde gidebileceğiniz en güzel restoranlar!

Turistlerin akın ettiği Barselona’ya gittiğiniz zaman yaptığınız aktiviteye biraz ara verip karnınızı doyurmak isterseniz Katalan Mutfağı sizi kesinlikle pişman etmeyecektir. Haberimizde sizlere Barselona’da yer alan en güzel restoranları tanıtacağız.
Moments Restaurant: Barselona’da Mandarin Oriental Hotel bünyesinde hizmet veren Moment Restoran’da menüler, Şef Carme Ruscalleda ve oğlu Raul Balam’ın elinden geçiyor. Arroz Caldoso de Gamba Con Picada de Pescado, (et suyu katılarak yapılan Katalan pilavı), Fricando (dana yahni) ve Suquet (balık yahni) restoranın en güzel yaptığı yemeklerin başında geliyor.
Arola Restaurant: Barselona’da Arts Hotel’de bulunan Arola Restaurant, modern tasarıma ve etkileyici bir terasa sahip. Canlı DJ müzikleri çalınan restoranın şefi Sergi Arola, Barselona’nın en ünlü şeflerinden birisidir. Müşterilerine tapas çeşitlerinden oluşan eşsiz bir menü sunuyor. 1000’den fazla şarap çeşidine sahip bu restorana, online rezervasyon yaptırabiliyorsunuz.

Dos Palillos Restaurant: Dos Palillos, Barselona’daki diğer Katalan restoranlarına kıyasla biraz daha farklı bir menüye sahip. Akdeniz ve Uzakdoğu tarzını bir araya getirip sunan Dos Palillos, Japon, Çin, Tayland ve Vietnam mutfaklarını kendine örnek almış. Restoranda, İspanyol yemekleri, wok tava, ızgara veya buharda Uzakdoğu usulüne uygun şekilde hazırlanıyor. Japon Burgeri, Gyoza (Japon mantısı), buharda hazırlanmış karides mantısı mutlaka tatmanız gereken yiyecekler arasında. Restoranın 2 tadım menüsü bulunuyor: Birisi Dos Palillos (80 Euro) diğeri ise Dos Palillos Festival (95 Euro). İçecek fiyatları tadım menüsüne dahil edilmiyor.
Passadis Del Pep Restaurant: Passadis Del Pep, deniz ürünleriyle hazırladığı yemekleri ile oldukça iddialı bir restoran. Burada günün en taze malzemeleri hangisiyse o, günün menüsü olarak belirleniyor. Restoranda istiridye, deniz salyangozu, kalamar ve karides çeşitlerini deneyebilirsiniz. Carne o Pescado, restoranın ana yemeği ve kesinlikle tadına bakılmalı. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmazsanız yer bulmanız biraz zor olabilir.

Can Valles Restaurant: Camp Nou ve Barselona Tarih Müzesi’nin arasında kalan Can Valles, Arago Caddesi üzerinde yer alıyor. Sade bir görünüme sahip olan restoran, menülerini oldukça özverili ve titiz bir şekilde hazırlıyor. Yerel pazarlardan taze malzemelerin kullanıldığı Can Valles mutfağında, deniz ürünlerinden kırmızı ete, zeytin yağlılardan tapaslara kadar, İspanyolların geleneksel yemekleri çıkıyor. Yemek sonrası çikolatalı keklerinden denemenizi tavsiye ederiz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir