Bangkok’da yolunuzu bulun!

Bangkok’da yolunuzu bulun!

Tayland başkenti bir milyonluk büyük bir şehir olduğunu düşünürsek, ziyaret etmeyi planladığımız zaman trafik sıkışıklığı ve yoğun sokaklarına kendimizi hazırlamamız gerekiyor. Daha önce BangKok’a gidenler şehre aşina olsa da ilk gidecek olan turistler şehirde ulaşım konusunda bir anlık karmaşa yaşayabilir. Her ne kadar karmaşa olacak olsa da şehirde aslında şirin ulaşım araçlarının kullanım alanlarının geniş bir yelpazeye sahip olduğunu fark edeceksiniz. Bu ulaşım sorununu yenmenin birkaç yolu vardır. Tatiluzmani.tv olarak sizlere Bangkok sokaklarında yolunuzu bulacağınız ulaşım araçlarını araştırdık.
Tuk-tuk
Tuk-tukovi Bangkok ticari markalarıdır ve onlar olmadan bu şehir hayal bile edemez. Hemen hemen her yerde onları bularak şehir turu için çok eğlenceli bir yol olabilir. Onların avantajı Bangkok sokaklarında kalabalık trafik arasında hızlı bir şekilde keyifli bir ulaşım sunmasıdır. Ancak, yolculuğun tam bir zevkini almak istiyorsanız, sessiz bir mahalle seçin veya şehrin eteklerinde bir tarihsel cazibe ziyaret edin. Bu seyahatin fiyatı üzerinden pazarlığın önemli olduğunu unutmayınız.
Taksi
Bu ulaşımın en rahat seçeneği ve şehrin neredeyse tüm noktalarında mevcuttur. Ancak, taksi yolculuğu şehir etrafında ulaşım için hızlı bir çözüm değildir.Taksimetri 35 baht fiyatından açılış göstererek  hesaplarken, ama taksi yol aldıkça fiyatın yükselmesine şaşırmayın. Bazen sürücü taksimetre arızalı olduğunu iddia ederek sizinle sabit bir fiyat konusunda pazarlığa çalışabilir. Bu durumda, taksi şoförüyle pazarlık yapabilir ya da taksiden inerek başka bir araç bulabilirsiniz.
bangkok
Skytrain
Bangkok Toplu Taşıma Sistemi (BTS) olarak bilinen Skytrain, en ödüllendirici ulaşım vasıtası ve kesinlikle kentte en hızlı moddur. Bu ağ ile şehir merkezi etrafında hareket için mükemmel bir çözümdür. Adından da anlaşılacağı gibi, Skytrain köprü ayaklarıyla desteklenerek yukarıdan şehrin sokaklarını gözlemlemek açısından güzel bir yoldur
Taksi tekneler
Eğer zamandan yana ulaşım konusunda sorununuz yoksa o zaman arkanıza yaslanın ve Chao Phraya Nehri boyunca uygulanan taksi tekneler sizin için doğru olan yolla keyfini çıkarın. Hatta bir rehber ya da turistik tekne turları ile güzergah seçebilirsiniz.
Yürüyüş
Hatta Bangkok gibi büyük bir şehirde, yürümek gibi en aslolan ulaşım yoluda tercih edilebilir. Yürüyüş boyunca taksi ya da diğer araçlarla daha kişisel bir deneyim elde edilebilir, şehrin yaşantısına kulak verebilir, şehir hakkında öğreneceklerinizin şansını artırmaktadır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir