Bahar alerjilerinden korunun!

Bahar alerjilerinden korunun!

Bahar geldi çattı. Onunla birlikle alerjiler de geldi. Herkesin nefret ettiği polen ve onun gibi alerji çeşitleri her işinizi aksatmanıza neden olabiliyor. Hayat kalitesini düşüren bu alerjilerden korunmak çok önemli. Bu aylarda oldukça etkisini gösteren polenler saman nezlesine yol açabiliyor. Belirtileri aşırı burun tıkanıklığı, burun akıntısı, hapşırma, burun ve göz kaşıntısı, gözlerde sulanma ve batma olarak biliniyor. İnsana bir türlü rahat vermez.
saman_nzlesi
Bu yüzden ev ortamlarına hava girişini oldukça aza indirgemeniz lazım. Evi havalandırmak yerine polen filtreli hava temizleyiciler kullanın. Sabah saatlerinde ev dışı aktivitelerden olabildiğince uzak durun ve eve geldiğinizde elinizi yüzünüzü iyice yıkayıp kıyafetlerinizi değiştirin. Kıyafetlerinizi eğer mümküse açık havada kurutmayın. Bu önerilerimizi dinlerseniz bahar aylarını saman nezlesi olmadan geçirebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir