Az bilinen ilginç hayvanlar

Az bilinen ilginç hayvanlar

Hem görünüşleri hem özellikleriyle ilginç olan ve az bilinen hayvanları sizler için araştırdık. Eminiz ki bu hayvanların çoğundan haberiniz bile yok. İşte o garip hayvanlar;
Hispaniolan:Sadece Hispanyola adasında yaşayan bir hayvan türürü olan Hispaniolan, uzun sivri burunlu bir fareye benzer. 1883 yılında keşfedilen bu hayvan Tanrekgiller sınıfındandır. Kuyruğu, bacakları, kulak uçları ve burnu tüysüz olan bu hayvan, ısırdığı zaman kurbanına zehir enjekte edebiliyor.
Tersiyer:Göz bebekleri beyinlerinden daha büyük olan bu hayvan sıçrama ve tırmanma konusunda çok yeteneklidir. Bir ağaç dalına tutunmuşlarsa eğer onları daldan çekmek hiç kolay olmayacaktır.
en_ilginc_hayvanlar
Komondor köpeği: Sahibine son derece sadık olan bu köpek, karla kaplı bölgelerde polis köpeği olarak kullanılıyor. Soyu Tibet köpeklerinden gelen Komondor, 1920’de, köpek gösterilerinde sergilenmeye başlandıktan sonra yayıldılar.
Geoduck: İlginç bir deniz canlısı olan Geoduck, tam 140 yıl yaşayabiliyor. 20 santimetreye kadar uzayabilen Geoduck, bir seferde 5000 dişiyi dölleyebilmesi nedeniyle iktidarsızlığa çare olabileceği düşünülerek tüketilen bir deniz canlısıdır.
en_tuhaf_hayvanlar
Büyük dişli deniz kalamarı: İnsan dişi gibi dişlere sahip olan bu hayvan, Atlantik Okyanusu’nda bir Alman araştırma gemisi tarafından keşfedilmiştir. Okyanus yüzeyinin 6000 feet altında yaşıyorlar.
Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı: Dünyadaki dört yüzgecinin üzerinde yürüyen tek balık olan Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı, Galapagos adalarında denizin 30 metre altında yaşamaktadır. Tuhaf görünüşlü burnu ve büyük kırmızı dudakları ile oldukça ilginç olan bu hayvanın burunlarının altında olta olarak kullandıkları küçük deri parçaları vardır. Bu oltayla diğer balıkları avlayabilirler.
en_garip_hayvanlar
Mantis Karidesi:Gözünde 12 renk reseptörü olan bu canlı, aslında bir karides değildir bir karidese benzeyen büyük bir deniz kabuklusudur. Mantis karidesi, insanların göremediği polarize ışığı görebilme yeteneğine sahip bir hayvandır. Bu görme yeteneğini avlanma durumunda kullanır.
Kel Uakari:Kısa kuyruklu bir maymun çeşidi olan Kel Uakari, genellikle Brezilya ve Peru’da suya yakın yerlerde yaşarlar. Bu maymunların yüzlerinin parlak kırmızı olması sağlıklı olduğunu göstermekte ve eş seçimlerini buna göre yapmaktadırlar.
sasirtici_hayvanlar

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Doğal Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir