Ayakkabılarınızı kış mevsimine hazırlayın!

Ayakkabılarınızı kış mevsimine hazırlayın!

Özellikle kış aylarında ayak bakımına daha fazla özen göstermek gerekir. Kışlık ayakkabılar, botlar ve çizmeler mağazaların raflarında çoktan yerini aldı! Peki siz geçen seneki ayakkabılarınızı bu sene de giyebilmek için nasıl bir hazırlık yapmalısınız? Ayakkabınızı kışa hazırlayarak daha uzun ömürlü olmasını nasıl sağlayabilirsiniz? İşte ipuçları;
* Kışlık bot ve ayakkabıları giymeden önce biraz havalandırın ve daha sonra sert kıllı bir fırça ile tozundan arındırın. Ayakkabılarınız yıpranmış görünüyorsa biraz parlatmak için bir parça kâğıt havluya birkaç damla zeytinyağı damlatın ve ayakkabılarınızı bununla silin.

* Deri ayakkabılardaki kuruyan kirler derinin deforme olmasına ve çatlamasına neden olabilir. Bu yüzden ayakkabılarınızı her kirlendiğinde vakit geçirmeden temizlemelisiniz.
* Islanan deri ayakkabılarınızı bir ısıtıcı yanında kurutmayın. Dışarıdan gelen sıcaklık, ayakkabınızda çatlamaya neden olabilir.

* Temizlik konusunda genelde göz korkutan süet ayakkabıları, süet fırçası ile en doğru şekilde temizleyebilirsiniz. Ayrıca süet yüzeydeki çizik ve lekeler için de süet silgilerinden yararlanabilirsiniz
Kar suyu ve tuz lekeleri nasıl çıkar?
Temiz suyun içine birkaç damla sirke katın. Bezi sirkeli suya batırıp lekelere uygulayın. Ardından açık havada kurutun.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir