Avusturya Hallstatt tatilini birde fotoğraflarla keşfedin!

Avusturya Hallstatt tatilini birde fotoğraflarla keşfedin!

Hallstatt şehri arka planda Alpler’in karlı zirveleri ile Avusturya gölünün kıyısında şehrin tüm panoramasını temsil bir fotoğraf karesiyle karşımıza geliyor. Hallstatt Dachstein Salzkammergut UNESCO Kültür Mirası listesine dahil edildi. Tarih öncesi kültür, tuz ve doğal sit yaklaşık 1.000 nüfuslu bu küçük kasaba için belirli dönemlerde çok sayıda ziyaretçi çekiyor.


Şehirde bir ana cadde vardır, ve trafik genellikle gündüzleri belirli bir zamanda Mayıs’tan Ekim’e kadar yasaktır. Kültürel Miras, belirli noktaları daha çok ön plana çıkarır. Bunlar  Beinhaus Evi, Tuz mağarası (Saltwelten) Müzesi gibi yerlerdir. Hallstatt’a geldiğinizde buraları  ziyaret edebilirsiniz Hallstatt’a yaptığınız ziyaret sırasında, bir tekne yolculuğu ve şehrin tarihi sokaklarında yürümek, doğa ile iç içe olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir