Avrupa’nın en lezzetli 5 festivali!

Avrupa’nın en lezzetli 5 festivali!

Avrupa sanatıyla ünlü olduğu kadarda yemekleriyle de ünlüdür. Avrupalılar kendi yemekleri için şölen ve festival gibi şeylerde hazırlıyorlar. Mesela Karides Festivali. Fransa’da 4 ve 5 Ekim tarihlerinde düzenlenen bu festival de yüzlerce kişi birincilik için yarışıyor. Kilolarca karides yiyorlar. Karideslerin yanında peynirler, taze pişmiş etler ve ekmekler de satışa sunuluyor. Bir diğer festival ise İsviçre’de kutlanan Hasat Festivali. Her yılın 15 ve 16 Eylül zamanlarında Russin’de düzenlenen bu festivalde iki gün boyunca ilk sıkım üzümlerin suları test ediliyor. Tüm cadde de müzik sesleri yankılanıyor.yemekçift
3. lezzetli festivalimiz İtalya’da kutlanıyor. 25-28 eylül günleri arasında kutlanan bu festivalin adı ise L’PRIMI D’ITALIA, FOLIGNO. 3 gün boyunca makarnalar, çorbalar, etler tadılıyor, test ediliyor. 4. festivalimiz İspanya’da. 2-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen festivalin adı FIESTA DE MARISCO, O GROVE. İki hafta süren bu festival Avrupa’nın en büyük festivali olarak görülüyor. Bu festivalin özelliği ise menülerin temelinde deniz ürünlerinin bulunması. Birbirinden farklı deniz ürünlerinin yarıştığı bu festival tam 12 gün sürüyor. Son festivalimiz Finlandiya’da kutlanan Balık Festivali. 5-11 Ekim arasında kutlanılan Balık Festivalin’de 6 gün boyunca eskiye dönebilir. Şehrin kültürünü, geleneklerini görebilirsiniz. Festival boyunca sadece balık yeniyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir