Avrupa festivalleriyle sıra dışı bir tatile ne dersiniz!

Avrupa festivalleriyle sıra dışı bir tatile ne dersiniz!

Eğer siz de her sene takvimi önünüze açıp hayalini kurduğunuz tatilin sadece tropikal plajlarda uzanmakla kalmaması gerektiğini düşünüyorsanız, işte size az bilinen nefis etkinliklerin ve festivallerin listesi:
AfrikaBurn
Nisan / Mayıs (Tarih her sene değişebiliyor) aylarında Güney Afrika Tankwa Karoo National Park’ta gerçekleştirilen aktivitede, Rock City’nin gözbebeği Burning Man’in Afrika versiyonu olarak adlandırabileceğimiz BurnAfrika’da yine el işçiliği içeren atölyeler, indie grupların konserleri, dev enstalasyonları ve birbirinden ilginç grup aktiviteleriyle eğlenceye hazır. Ayrıca Mad Max Fury Road filmini anımsatan bir Afrika çölünde inanılmaz renkli karakterlerle bir araya gelme imkanı sunması en önemli özelliği.
Fes Festival of World Sacred Music
Her yıl Mayıs ayının ilk haftası Fas’ın Marakeş şehrinde faaliyete geçirilen dünyanın en önemli etnik / deneysel müzik etkinliği 8 gün sürüyor. Fas’ın mistik atmosferinde ,Ravi Shankar ve Björk gibi önemli müzisyenlerin sahne aldığı bu güzel festivale, lokal aktiviteler ve spiritüel sanat hadiseleri de dahil.
Distortion
Her yıl Mayıs ayında Danimarka’nın Kopenhag şehrinde düzenlenen, özellikle Avrupalı gençlerin çok rağbet ettiği festival Distortion’un amacı hem yerel Danimarka müziği & kültürü hakkında fikir edinmek; hem de dünyanın dört bir yanından gelen topluluklarla kaynaşmak için ideal bir etkinlik. Ayrıca Distortion kapsamında çılgın gece eğlenceleri de bulunuyor. Kısacası 1 hafta boyunca şehrin her köşesinde hissedebileceğiniz bir festival.
Wanderlust Squaw Valley
Her yıl Temmuz ayında Kaliforniya North Lake Tahoe gerçekleştirilen etkinlik ile ilgili, çölün ortasında 7/24 süren çılgın etkinlikler bana göre değil diyenlerdenseniz, sağlıklı ve rafine bir yaşam için cennetten farksız olan Wanderlust Squaw Valley, yoga ve meditasyon etkinlikleri; spiritüel ritüelleri ve vegan & vejeteryan yemek şovlarını içinde bulunduran bu şahane festival tam sizlik. 5 günün sonunda vücutta ve ruhta adeta detoks etkisi yaratan Wanderlust’a giden Türk Instagram ünlüleri bile var!

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir