Avrupa denizlerinin kalitesi oldukça yüksek!

Avrupa denizlerinin kalitesi oldukça yüksek!

Avrupa Birliği tarafından incelenen plajlardaki denizlerin %95’inin 2014 yılında su kalitesi için asgari standartları üzerinde olduğu gözlemlendi. Yüzme suyu kalitesi Avrupa Çevre Ajansı (AÇA) ve Avrupa Komisyonu ilgili yıllık raporunda sunulmuştur. Önemli bir detay var ki bu denizlerin kalitesi gerçekten % 83 oranında mükemmel olduğu, % 1’lik bir artış ile 2013 ile karşılaştırıldığında yükselme olduğudur. Neredeyse tüm plajların bu denli kaliteli olması ilginçtir. Kıbrıs , Malta , Slovenya ve Lüksemburg mükemmel su kalitesi ile övünebilirler.
eniyiplajlar
Bu ülkelerden sonra Yunanistan (% 97), Hırvatistan (% 94) mükemmel kalitesi ile sitelerin çok büyük sayıda (% 90). Bu plajların en fazla sayısı ise İtalya’da (107 koltuk), Fransa (105 puan) ve İspanya’da (67 koltuklu) yer almaktadır. Bu sonuçlar 2014 yılında İsviçre ve Arnavutluk olmak üzere Avrupa Birliği genelinde 21.000’den fazla kıyı ve iç yüzme alanlarının toplam su kalitesini karşılaştırıldığında ortaya çıkmaktadır. Buna karşılık, yüzme suyu (göller ve nehirler) % 91 iken % 78 bile mükemmel kalite asgari standartları karşılamaktadır. Lüksemburg ve Bulgaristan’da tüm iç yüzme yerleri mükemmel işareti aldı.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir