Atatürk’ün şehri Samsun’u gezmelisiniz!

Atatürk’ün şehri Samsun’u gezmelisiniz!

Samsun, Karadeniz’in en büyük ve en gelişmiş şehirlerin başında gelir. 19 Mayıs’ta Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile milli mücadelenin başladığı bu tarihi ve değerli şehre daha girdiğiniz andan itibaren o havayı sezebileceksiniz. “Atatürk’ün şehri Samsun’a hoşgeldiniz” yazılı tabelayla şehrin girişinde karşılaşırken tam bir bir Atatürk şehri olduğunu da söylemeliyiz. Sokaklara verilen isimlerin yanı sıra koca bir semtin adıdır 19 MAYIS!
Samsun-Atatürk
En işlek caddelerinden birisi olan Gazi Caddesi devamında şehrin meydanı Cumhuriyet Bulvarı. Sahile doğru yürüdüğünüzde ise Bandırma gemisi, ayrıca bu yol üzerinde Atatürk’ün Samsun’a ilk ayak bastığı yerde yapılan iskele ve Mustafa Kemal’in askerleri ve artık arkalarda kaybolsada şehrin sembolü meşhur at üstündeki Atatürk heykeli. Samsun’un en kalabalık ve en güzel caddelerinden olan Mecidiye’de ise bir Atatürk evi var. Burada daha önce hiç bir yerde görmediğiniz Atatürk’e ait eşyaları görebilmeniz mümkündür. Yaz aylarıyla birlikte yurt içi farklı illerden oldukça yoğun ilgiyle karşılaşan Atatürk evi, Samsun’a yolunuz düştüğünde mutlaka gitmeniz gereken yerler arasındadır Samsun hızla gelişmekte ve büyümektedir. Uzun uzadıya Karadeniz sahil yolu ve elbette ki Karadeniz’in şirin mi şirin insanları…

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir