Aşk acısını geçirme yolları nelerdir?

Aşk acısını geçirme yolları nelerdir?

Her ne kadar sevdiğiniz kişiyi unutamadığınızı söyleseniz de bilim adamları aşk acısının sonsuza dek ve aynı şiddetle sürmediğini tespit etti. Uzmanlar, insanın yaratılış itibariyle bütün acı ve kederlerle baş edebilecek düzeyde bir yapıya sahip olduğunu, beyin tarafından yayınlanan sinyallerin de bu durumu kolaylaştırmaya programlı olduğunu ifade ediyor. Aşk acısını geçirmek için sizlere çeşitli yollar bulduk. İşte bazıları;
Kendinizi meşgul edecek bir şeyler bulun
Dikkatinizi başka şeylere yönlendirebilmek için kendinizi meşgul edecek farklı şeylerle ilgilenmelisiniz. Dışarı çıkıp gezin, arkadaşlarınızla buluşun, farklı hobiler edinerek bunlara zaman ayırın.
Egzersiz yapın

İster yürüyüş, ister ip atlama, ister bisiklete binme fark etmez, yeter ki hareket edeceğiniz bir egzersiz programına dahil olun. Yoğun stres altında olduğunuzu hatırlayıp stresle baş etmenin en kolay ve faydalı yollarından birinin hareket etmek olduğunu unutmayın.
askçftt
Hatırlatıcılardan uzak durun
Size herhangi bir nedenle onu hatırlatacak her türlü eylem ve eşyadan uzak durmalısınız. Bunun bir çeşit bağımlılıktan kurtulma süreci olduğunu düşünürsek, bırakmak istediğiniz sigaradan veya içkiden uzak kalmak bırakmanıza nasıl yardımcı olursa, aynı nedenlerden dolayı, ondan haber almamak da unutmanıza yardımcı olacaktır. Bu günden itibaren onu Facebook, Twitter vs. gibi yerlerde takip etmeyi, evinin önünde beklemeyi, eski mesajları okumayı, arkadaşlarınıza onun hakkında sorular sormayı bırakın. ‘Gözden uzak olan gönülden ırak olur’ sözü boşuna söylenmemiş.
Uykunuza dikkat edin
Aşk acısı yaşarken uykusuzluk en önemli problemlerden biridir. Diğer yandan uykusuz kaldıkça olaylara objektif bakabilme ve gerçekçi düşünebilme becerileriniz olumsuz etkilenir. Duygularınızı kontrol etmekte zorlanırsınız. Kısacası uykusuz kalmak bütün beyin fonksiyonlarınızı olumsuz etkiler. Bu nedenle uykusuz kalınan gecenin ardından hata yapma olasılığınız daha yüksek olur.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir