Artvin’deki en yüksek seyir terasını keşfedin!

Artvin’deki en yüksek seyir terasını keşfedin!

Artvin’de ki Hatila Vadisi Milli Parkı’ndaki Türkiye’nin en yüksek seyir terası misafirlerini bekliyor. 220 metre yüksekliğe sahip olan ve sarp kayalarla bütünleşmiş terasa çıkmak epey cesaret istiyor. Bazı insanlar kayaların oraya çıkıp fotoğraf çekerken, bazıları ise cesaret edemeyip yakınlarında bekliyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce 2016 yılında hizmete sunulan cam seyir terası yerli ve yabancı turistlerin çok fazla ilgisini çekmektedir. Merkezde yaklaşık olarak 25 bin kişi yaşıyor. Ve Hatila Vadisi Milli Parkı’nda bulunan en yüksek cam seyir terası, toplamda 1 yıl içerisinde 50 bin kişiyi ağırlamıştır.

50 Metrekare cam alan
Kaya birleşme noktasında 15 metrelik mesafeliğe uzanmış, 7 metre uzunluğa ve 7.5 metre genişliğe sahiptir. Turistlerin ve doğaya aşık olan kişilerin seyir terası alanında bu eşsiz ve benzeri olmayan görüntüyü izleme fırsatı bulmaktadır. Cam seyir terasının bölgede ısınan havasıyla yeni turizm sezonu ve misafirlerinin ziyaretini bekliyor.
Terasa çıkmak cesaret istiyor;
Cam seyir terasının üzerinde ziyaretçiler ilk denemelerinde korku ve tereddüt yaşarken bir süre sonra eşi ve benzeri olmayan seyir terasının keyfini doyasıya çıkarıyor. Ziyaretçilerden Tanju Özer, “Türkiye´nin en büyük cam seyir terasının ilimizde olduğu için hem mutluyuz hem de gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu. Son zamanlarında yoğun ilgi gören ve dışarıdan gelen misafirler sıklıkla buraya gelmektedir. O camın üzerinde durmak o kadar korkutucu olsa bile bir o kadar da eğlencelidir. Manzara muhteşem gir görüntü ama bu terasa çıkabilmek bazıları için fazla cesaret istiyor. Vakit kaybetmeden seyir terasını ziyarete gitmeyi unutmayın.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir