Artık çöp kutusunun da akıllısı var!

Artık çöp kutusunun da akıllısı var!

Ünlü bağış platformu Kickstarter üzerinde Poubelle adlı geliştiri tarafından başlatılan ve Bruno olarak adlandırılan akıllı çöp kutusu, temizlik işini biraz olsun kolaylaştıracak bir ürün olma özelliğini taşıyor. Bünyesinde bir vakum cihazı taşıyan bu çöp kovası toz haznesi dolduğunda mobil uygulaması aracılığı ile sahibine haber vererek, toz haznesinin yenilenmesini istiyor.
bruno_cop_kutusu
Birçok farklı renk seçeneğiyle hazırlanan bu akıllı çöp kutusu, belediyelerin çöp toplama günlerinde de size bildirim sağlıyor. Üzerinde bulunan sensörlerden dolayı el değmeden kapağı açılabilen bu çöp kutusu 18-volt gücündeki motoruyla tek şarj üzerinden 30 gün boyunca aktif çalışma gösterebiliyor. Alt tarafında küçük bir süpürge bölmesinin bulunduğu çöp kutusunun önüne tozları koyduğunuzda, Bruno otomatik olarak vakumunu çalıştırıyor ve sanki bir elektrikli süpürge gibi tozları haznesinde saklıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir