Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken hususlar!

Araç kiralarken dikkat etmeniz gereken hususlar!

Son yıllarda araç kiralamak gittikçe popülerleşiyor. Siz de ilk kez araç kiralamak istiyor ancak bazı konularda endişe duyuyorsanız bu haberimize mutlaka bir göz atmalısınız. İşte araç kiralarken dikkat etmeniz gereken hususlar;
* Aracınızı mutlaka yasal firmalardan kiralayın.
* Kiralayacağınız araca sözleşmeyi imzalamadan önce bakmalı ve özellikle kilometresini kontrol etmelisiniz. Eğer sözleşme şartlarında “sınırsız kilometre” hizmeti yoksa araç tesliminde sizden ek ücret talep edilecektir.
arac_kiralarken_dikkat_edilmesi_gerekenler
* Aracı alırken araç kiralama makbuzunu isteyin. Aynı şekilde aracı firmaya teslim ederken de eksiksiz teslim ettiğinize ve tam ücret ödediğinize dair tutanak imzalatın.
* Aracı teslim alırken motor vs aksamlarının, bagajda stepne, ilk yardım malzemesi gibi ekipmanların tam ve eksiksiz olduğundan emin olun.
arac_kiralarken_dikkat_edilmesi_gerekenler_2
* Kiralayacağınız aracın 3 yaşını geçmemiş olmasına dikkat edin.
* Aracın kasko ve diğer sigortalarının tam olduğundan emin olun. Kasko sigortası olmayan bir araç ile kaza yaptığınızda, araç kiralık olduğundan trafik sigortası da hasarı karşılamamaktadır. Böylece tüm masraflar sizin üzerinize kalabilir.
* Firmaların web sitelerini ziyaret edin ve kullanıcı yorumlarını okuyun.
* Kaza veya olağandışı durumlarda araç kiralama şirketi görevlilerine ulaşabilmek için çalışanların en az ikisinin iletişim bilgilerini alın.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir