Antalya’nın en muhteşem dalış noktaları!

Antalya’nın en muhteşem dalış noktaları!

Su altı manzaraları dalış tutkunları için oldukça önemlidir. Muhteşem su altı manzaralarını görmek için Antalya’nın en iyi dalış noktalarında keşfe çıkabilirsiniz. İşte Antalya’nın en muhteşem dalış noktaları;
Fransız Sosyete Batığı: Antalya Kaleiçi Yat Limanı’na 1 km uzaklıkta olan bu batık “San Didier” isimli Fransız bir savaş gemisine aittir. Bu batığa gemiden ayrılırken yanında özel eşyalarınıda almak isteyen gemi mürettebatı yüzünden halk tarafından ”Sosyete Batığı” da deniliyor. Günümüzde batık üzerinde pek bir şey olmamasına rağmen hala dalgıçların ilgisini çeken bu noktada dalış yapabilmeniz için Antalya Valiliği ve Deniz Polisi Şube Müdürlüğü’nden izin almanız gerekiyor.
Paris Batığı: Antalya’nın Kemer ilçesi yakınlarında Club Med açıklarında bulunan bu batık, dünyadaki en iyi 100 dalış noktasından biri olarak biliniyor. Bu batık, 1917 yılında Osmanlı topçuları tarafından vurularak batırılmış Fransız savaş gemisi olarak biliniyor.
antalyanin_en_iyi_dalis_yerleri
Kaş’ta bulunan Uçak Batığı: Kaş ile özdeşleşmiş olan uçak batığı, I. Dünya Savaşı zamanında Kaş açıklarında düşen İtalyan savaş uçağına aittir. Dalgıçları Kaş`a çeken unsurların başında gelen bu batık, motorları dışında bir bütün olarak su altındadır.
Suluin Mağarası:Asya Kıtası’nın bilinen en derin mağarası olan Suluin Mağarası, Antalya’nın Finike ilçesinde bulunuyor. 48 Yıl önce keşfedilen bu mağaranın henüz sonunun nereye vardığı bilinmiyor.
antalyanin_en_iyi_dalis_noktalari
Üç Adalar: Tekirova açıklarında bulunan ve dünyanın dört bir yanından gelen dalış meraklıların dalış noktası olan Üç adalar, çok çeşitli derinliklere sahiptir. Görüş netliğinin çok iyi olduğu bölge, rengarenk bir su altına sahip.
Uluburun Antik Batığı: Kaş-Uluburun’da yeralan ve M.Ö 14.YY’da kaybolduğu bilinen antik bir batık olan uluburun batığı, dünyanın en eski gemi batığı olarak biliniyor. Yaklaşık 15 metre boyunda sedir ağacından yapılan bir yük gemisi olan batık, antik döneme ışık tutuyor.
en_muhtesem_dalis_yerleri

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir