Antalya’nın bu sezonki mavi bayraklı plajları diğer illere fark attı!

Antalya’nın bu sezonki mavi bayraklı plajları diğer illere fark attı!

Mavi bayrak, gerekli standartları taşıyan plaj ve marinalara verilen uluslararası bir çevre ödülü. Bildiğiniz gibi üç tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemizin yüzlerce cennet koyu ve plajı bulunuyor. Hazır yaz gelmeye başlamışken deniz, kum, güneş planları da yapılmaya başlandı.

Peki bu yaz hangi plajlar mavi bayrağa sahip? Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2017 yılı bu yıl Türkiye’den 500’e yakın plajı ödüle layık gördü. Buna göre bu yaz Türkiye sahillerinde 454 plaj, 22 marina ve 13 yatta Mavi Bayrak dalgalanacak. Antalya 201 mavi bayraklı plajı ile Türkiye’de en fazla mavi bayraklı plaja sahip il. 200 plajla Türkiye genelindeki bayrak sahibi plajların neredeyse yarıya yakınını toplayan Antalya’dan 5 marina ile 5 adet yata da mavi bayrak ödülü verildi. Mavi bayraklı plaj sayısında Antalya’yı 100 plajla Muğla takip ediyor. Bodrum’da 58, Fethiye’de 9, Ortaca’da 5, Marmaris’te 19, Ula’da 1, Datça’da da 8 plaj mavi bayrak sahibi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir