Antalya’da 2015 deniz sezonu açıldı!

Antalya’da 2015 deniz sezonu açıldı!

Türkiye’nin en önemli turizm kenti olan Akdeniz’in incisi Antalya’da sıcakların 30 derecenin üzerine çıkmasıyla birlikte Antalyalı plajları doldurdu. Hafta başından itibaren şehrin merkezinde bulunan Konyaaltı, Lara gibi en gözde plajlar dolup taştı. Sadece yerli değil yabancı turistlerde kumsalda güneşlendi. Deniz suyunun daha ısınmadığı gözlemlenirken yine de aileler çocuklarıyla birlikte serin suyun tadını çıkarıyor.
Antalya-Deniz
Neredeyse her gün öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar plajlarda olanlar çeşitli beach clupların müzikleriyle doyasıya eğleniyor. Öğle saatlerinde güneşlenmenin zararlarını yetkililer dile getirmesine rağmen birçok insan aldırış etmeden denize girip güneşlenirken, başına güneş geçen ve tansiyonu çıkan çoğu kişi ise fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Güneşin dik vurduğu saatlerde sadece “başa güneş geçme” rahatsızlığı değil cildinde tahrip olmasını ve ciltte kısmi yanıklara neden olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Peki hangi saatlerde denize girilmeli? Denize ne zaman girilmeli? sorularının cevabını ise ” Yazın denize hangi saatlerde girilir? ” yazımızda okuyabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir