Antalya turizmi 2015’in ilk 3 ayında geriledi!

Antalya turizmi 2015’in ilk 3 ayında geriledi!

Ülkemizin bacasız sanayide en popüler ve en çok tercih edilen bölgelerinden Antalya’da 2015’in ilk 3 ayında gerileme yaşandı. Antalya’ya yılın ilk 3 ayında gelen yabancı turistlerinde sayısında düşme kaydedildi. Alman turistlerde bir artma söz konusu olsa da genel anlamda seviyeler aşağılarda kaldı. Rus turistlerin ise bu genelleme içerisinde yine oranlarının düştüğü görüldü. Verilere bakacak olursak Antalya’ya gelen turistler azalarak 546 bin kişiden 531 bin kişiye düştü. Yükselişe ise Almanya turistlerin yüzde 21 artışla 267 bin kişiye çıktı. Rus pazarı ise yüzde 47 azalışla 61 binden 32 bin seviyesine geriledi.
antalya-resim
Mart ayının en önemli turist çeken takvimine sahip Nevruz Bayram’ında ise İran 3.sırada yer aldı. Her ne kadar Mart ayı için bir yükselme olsa da  3 aylık dönemde yüzde 23 gerileme ile 40 bin civarına düştü. Bu gerilemenin faktörleri arasında net bir şey olmamasına karşın, gerileme yaşanan diğer turizm pazarlarında ise ; Hollanda, Belçika, Danimarka, İsveç, Avusturya, Ukrayna, Fransa ve İsrail gibi ülkelerden gelen tatilciler yer almaktadır. Yükseliş gösteren pazarlar arasında ise, Almanya’nın yanı sıra İngiltere, Finlandiya, Norveç ve Polonya öne çıktı

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir