Antalya tatilinizde keşfetmeniz gereken mağaralar!

Antalya tatilinizde keşfetmeniz gereken mağaralar!

Eğer siz de tatil için Antalya’yı tercih ettiyseniz ve oteline tıkılıp kalmayı seven tatilcilerden değilseniz bu turizm cenneti şehirde yapabileceğiniz yüzlerce güzel şey var. Antalya denilince ilk akla gelenler her ne kadar deniz ve güneş olsa da, Antalya bunlardan daha fazlasını barındırıyor. Biz de sizlere tatiluzmani.tv olarak Antalya tatilinde keşfetmeniz gereken en güzel mağaraları derledik;
Damlataş Mağarası: Alanya’da bulunan Damlataş Mağarası yerli ve yabancı turistlerin tatilleri sırasında oldukça yoğun ilgi görmektedir. Çok yüksek karbondioksit oranı ve radyoaktif derecesiyle mağaranın alerjik olmayan astım rahatsızlığına ve romatizma rahatsızlıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Birbirinden güzel binlerce sarkıt ve dikitlerle süslü bu mağarayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Beldibi Mağarası: Beldibi’ndeki Çamdağ Tüneli’nin yan tarafından bulunan Beldibi Mağarası, görülmeye değerdir. Arkeolojik sit alanı olan bu mağara ziyaretçilere her zaman açıktır.

Karain Mağarası: Türkiye’deki en büyük mağaralarından biri olan Karain Mağarası, Döşemealtı ilçesi, Yağca köyü sınırları içinde yer alıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda mağara içerisindeki hayat, günümüzden 500.000 yıl öncesine kadar dayanmakta. Türkiye’nin içinde insan yaşamış en büyük mağarasıdır. Mağara, Anadolu ve Yakın Doğu tarihi açısından önem taşımaktadır.

Dim Mağarası: Dim Mağarası, gerçekten görülmeye değer bir karstik oluşumdur. Alanya’da bulunan bu mağara, 09:00 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Türkiye’nin ziyarete açılan ikinci büyük mağarasıdır. Sarkıt ve dikitlerden oluşan mağaranın dip kısmında küçük bir göl bulunmaktadır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir