Antalya merkeze yıllar sonra kar yağdı!

Antalya merkeze yıllar sonra kar yağdı!

Son günlerde etkisini artıran soğuklar, Meteorolojiden yapılan üst üste uyarıları da dikkate alırsak tüm yurt genelinde etkisini artırdı. Batıdan Doğuya, Kuzeyden Güneye yurdun genelinde kara kış yüzünü gösterdi. Dün İstanbul’da yoğun olarak başlayan kar yağışıyla birlikte Antalya’da da kar yağdı! Normal şartlarda Antalya merkeze uzun yıllardır kar yağmıyorken, akşam saatlerinde gözle görülebilecek şekilde kar yağışı gerçekleşti. Bu soğuk hava dalgasından Antalya’da nasibini aldı. Kışın ne denli zor geçeceği ve Meteorolojinin “Daha soğuk kış günleri bizleri bekliyor” uyarısı da yerinde bir tespit olduğu fark edildi.
antalya_kar
Önce yağmurun şiddetli yağması ardından da hava sıcaklıklarının 1 dereceye kadar düşmesiyle Antalya’ya kar yağdı. Antalya’ya en son 16 yıl önce yağmıştı. Hava her ne kadar soğuk olsa da yağan kar yerde tutmadı. Sulu bir şekilde yağan karın ardından Antalya halkı şaşkınlıklarını gizleyemedi. Ve birçok insan balkonlarına çıkarak bu anı fotoğraflamaya çalıştı. Bölge bölge daha etkili bir şekilde fark edilen bu kar yağışı Antalya’nın Manavgat ilçesinde daha etkili bir şekilde görülebildi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir