Antalya Kaleiçi’nde artık çiçekler açacak!

Antalya Kaleiçi’nde artık çiçekler açacak!

Türkiye’nin en önde gelen turizm şehri Antalya’nın tarihi Kaleiçi sokakları her yıl milyonlarca turistin uğrak yeri oluyor. Arnavut parke taşlarıyla döşeli yolları, eski tarihi evleri ve tabiki eğlence mekanları. Antalya’ya gelen turistlerin uğramadan dönemeyeceği bir yer haline gelen Kaleiçi, gece ışıl ışıl gündüz ise cıvıl cıvıl bir havaya bürünüyor. Sokakta yürürken bir yandan alaturka bir müzik gelirken kulağınıza, bir yanda sabahlara kadar çılgınlarca eğlendiren disco müzikleri. . Her telden eğlence mekanıyla zengin bir yapıya sahip Kaleiçi sokakları kentsel dönüşüm projesi kapsamında artık daha da renkli olacak!
antalya-kaleici-cicekli-yol
Antalya Büyükşehir Belediye’sinin başlattığı proje kapsamında Kaleiçi Hıdırlık Sokak Kentsel Tasarım Projesi daha renkli daha cıvıl cıvıl olacak. Doğal güzelliği bozmayan sardunya ve begonvillerle süslenecek olan sokaklar, Antalya’nın kaybolan çiçek türleriyle dolup taşacak. Pencere önlerinde binalardan bağımsız ahşap çiçeklikler konulacak. Bazı evlerin duvarlarında ise bahçe uygulaması yapılarak, tarihi surların bitkilerle buluşturulması sağlanacak. Projenin uygulanacağı Hıdırlık ve Mermerli sokaklarında ilkbahar ve sonbahar aylarında şenlikler yapılarak, söyleşiler ve sergiler düzenlenecek.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir