Anne Frank müzesi  duygulandırıyor

Anne Frank müzesi duygulandırıyor

Anne Frank Almanya’da Nazi Döneminde yaşamıştır. Yahudi soykırımının en büyük simgesi olan Anne, Nazi işgalinde 2 yıl boyunca ailesiyle birlikte bir ofisin tavan arasında saklanmıştır. Burada yaşadıklarını detaylıca anlatan bir günlük tutmuştur. Bu günlüğü kitap evlerinde bulabilirsiniz. Anne Frank henüz 16 yaşındayken toplama kampına götürülüp orada vefat etmiştir. Babası kızının tuttuğu günlüğü bulup kitap haline getirmiştir. Şimdilerde Amsterdam’da Anne Frank’ın evi müze halinde sergileniyor.
Anne_Frank

İçeri girdiğinizde Anne’nin sesinden olanları dinleyebilirsiniz. Bunun yanında dolabını, yatağını ve eşyalarını da görebilirsiniz Ayrıca yaklaşık 1 saatlik film gösterisi ve resimler bulunuyor. Nazi işgalinin en önemli simgesi olan Anne Frank’ın yaşadıklarını bu müzede hissedebilir, olanları daha derinden anlayabilirsiniz. Eğer Almanya’ya giderseniz bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Fotoğrafların altlarında ki yazılar biz Türkler için Türkçe’ye de çevrilmiştir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir