Ankara’da vejetaryenlerin keyif alacağı mekanlar!

Ankara’da vejetaryenlerin keyif alacağı mekanlar!

Vejetaryen beslenme, genel olarak et ve et ürünlerinin tüketilmediği bir beslenme çeşididir. Bu şekilde beslenen kişiler özellikle bazı besin gruplarını tüketmedikleri için yemek bulmakta sıkıntı yaşayabiliyor. Biz de bu yüzden Ankara’da bulunan en iyi vejetaryen mekanları araştırdık;
Veganka: Ankara’nın 2014 yılında kurulan ilk vegan kafesi Veganka, Tunus Caddesinde hizmet veriyor. Bu mekanda sebzeli köfte, tatlılar, çeşitli salatalarla mest olabilirsiniz. Maydanoz, kuru domates ve pancar çorbası gibi denemeye değer birçok alışılmadık lezzet de bulunuyor.
ankara_vegan_mekanlar
Vegisso: Samimiyetini sonuna kadar hissedebileceğiniz bu mekan Çankaya’da hizmet veriyor. Doğa ve hayvan dostu bu şirin mekanda aynı zamanda yoga, sabun yapma, seramik gibi çeşitli atölyeler de düzenleniyor.
ankara_vegan_mekanlar_2
Vegihi: Tunalı’da bulunan bu mekan, günlük menüleri, kahvaltısı ve tatlılarıyla oldukça geniş bir yiyecek yelpazesine sahip. Bu mekana bayılacağınızdan şüpheniz olmasın.
ankara_vegan_mekanlar_3

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir