Ankara tatilinizde gezilmesi gereken yerler!

Ankara tatilinizde gezilmesi gereken yerler!

Tatil denildiğinde hep akla deniz gelmemeli… Ülkemizin başkenti ulu önder Atatürk’ün kabrinin bulunduğu şehirden Ankara‘dan bahsediyorum. Ankara İç Anadolu bölgesinin doğal tarihi ve kültürel özelliklerini en iyi şekilde barındıran bir şehirdir. Belki denizi yok ama gezilecek o kadar yer var ki nereden başlasak diye düşünürken elbette Anıtkabir Ata’mızın kabrinden Ankara’ya selam durun. Şehrin simgesi olan tarihimizde en önemli yere sahip bir liderin Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri 1944 yılında başlanıp tamamlanması 9 yıl sürmüştür. Büyüleyici ve tüyler ürpertici bir atmosfere sahiptir.
ankara
Biraz daha merkeze inecek olursak Kızılay Meydanı tam da bu noktada sizleri bekliyor. Ulus‘tan bir adım sonra şehrin en çok sevilen yerlerinden gelmektedir. Sakarya Caddesi ve Kızılay Meydana doğru uzanan dükkanlar, cafeler alışveriş ve eğlence düşkünleri için birebir. Şehri izlemeden de olmaz tabi. Bunun içinde Atakule 125m yükseklikte döner restoranlı kulesi ile ünlü alışveriş merkezidir. Eğlenceye doyamadık diyenlere ise Tunalı Hilmi Caddesi tam sizlik. Daha çok gençlere hitap eden cafe ve barlarla dolu bu mekan gecenin ilerleyen saatlerine kadar en hareketli yerlerin başını çekiyor. Mevzu eğlenmekten açılmışken Ulus Gençlik Parkı‘nda da mutlaka uğrayıp eğlence makinaları ve doğa yürüyüşüne katılmalısınız. Şehrin biraz dışında ise sizi doğal bir güzellik bekliyor. Gölbaşı ilçesi muazzam bir göl etrafına kurulmuş yapılanmadır. Burada birçok balık ve et lokantalarının yanı sıra parklar, yürüyüş parkurları ve dinlenme yerleri var.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir