Anadolu’nun Peri masalları Kapadokya!

Anadolu’nun Peri masalları Kapadokya!

Yabancı turistlerin Türkiye’yi hayal etme nedenlerinden biride şüphesiz Anadolu’da bozkırın gölgesinde kalan Peri masalları Kapadokya! Ülkemizin kültür ve tabiat turizminin göz bebeği  yüzyıllara meydan okuyan köklü tarihi değerleri ve doğal güzelliklerin birbiri arasındaki benzersiz uyumundaki bölge Ürgüp-Göreme-Kapadokya dolu dolu bir masal yaşatacak.  Peri bacaları, kliseler, yeraltı tünelleri,  şarap mahzenleri ve daha birçok gezilecek yerlerle zengin Kapadokya’ya mutlaka gitmelisiniz.
kapadokya-resimleri
Sizlere eşsiz bir tatil sunacak yer olan Kapadokya’yı görür görmez büyüleneceksiniz. Rengarenk gün batımını havadaki balona binerek izleyebileceğiniz gibi bir çok yüksek tepesinden de bu seyrin keyfine varabileceksiniz. Kapadokya’ya yolunuz düştüğünde mutlaka yöresel yemeklerinin tadına bakmadan geri dönmeyin. Birbirinden lezzetli bu yemekler, tam da bu kültür ve tabiat harikasının atmosferinde ziyaretçilerin tatmasını bekliyor. Bahar aylarından sonra dolup taşan Kapadokya’ya sizde gitmek istiyorsanız, birçok tur firmasının organize ettiği gezilere katılabilirsiniz. Kapadokya balonlarının ücreti biraz tuzlu da olsa bu deneyimi mutlaka tatmanızı öneriyoruz.

Kapadokya tatilinde neler yapılır?

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir