Anadolu’nun Balmumu Heykeller Müzesi!

Anadolu’nun Balmumu Heykeller Müzesi!

Türkiye’nin kültürel değerleri en köklü tarihe uzanan, medeniyetler beşiği Eskişehir’de kültür turizmi adına önemli yenilikler ve projelere imza atılıyor. Eskişehir’in bir çok noktasında kültür parkları, kültür sanat evleri, kültür ve eğlence salonları bulunmaktadır. Her birinde dolu dolu mirasa sahip bu yerlere yoğun bir ilgi görülmektedir. Eskişehir’in kendine has o mistik havası, usuldan usuldan akan Porsuk Çayı etrafındaki kafelerde oturup bir çay içmek gerekir.

 

Son olarak geçtiğimiz yıl Eskişehir Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi geçtiğimiz aylarda kapısını ziyaretçilere açtı. Dünyaca ünlü Madame Tussauds Müzeleri’nin bir benzeri olan müzede yerli yabancı tanınmış isme ait toplam 164 balmumu heykel yer alıyor. Aralarında tarihe adını altın harflerle yazdıranlardan, ünlü pek çok siyasetçi, iş adamı, yazar-şair, sanatçı gibi isimleri Eskişehir’de Tarihi Odunpazarı Evleri‘nin olduğu bölümde yer alan müzede sergileniyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir