Amsterdam’da kış tatilinizin keyfini çıkarın!

Amsterdam’da kış tatilinizin keyfini çıkarın!

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Avrupa’nın en popüler ve en güzel şehirlerinden biri. Kanalları, müzeleri, tarihi binaları ve parkları ile her yaştan turiste hitap eden bu şehirde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Peki kış tatilini Amsterdam’da geçrmek isteyenler neler yapabilir?
1)Donmuş kanallarda paten yapın: Amsterdam’da neredeyse her kış kanallar biraz buzla kaplanır. Ancak üzerlerinde insanların paten yapabileceği kadar kalın bir buz tabakasıyla kaplanması daha nadir gözüken bir durumdur. Eğer hava gerçekten çok soğur ve uzun süre bu soğuklar devam ederse, kanallar tamamen buz tutabilir ve genç yaşlı demeden herkes bunun tadını çıkarabilir.
amsterdam_1
2)Alışveriş merkezlerine gidin: Amsterdam’da kış mevsimi alışveriş mevsimidir. Noel döneminde alışveriş çılgınlığı yaşanır ve yeni yıla girdikten sonra Ocak, Şubat boyunca noelde bakıp da alamadığımız tüm o pahalı ürünler indirime girer.
amsterdam_2
3)Oliebollen ziyafeti çekin: Yağda kızartılarak hazırlanan bir çeşit lokma olan Oliebollen, kışın geldiğinin habercisidir. Yumuşak, ekmeğimsi yapısı sayesinde içerisine marmelat, krema, taze meyveler koyularak da sunulabilir. Sadesi de çok lezzetlidir. Bütün bir kış boyunca her mahallede zevkinize göre bir oliebollen bulabilirsiniz.
amsterdam_3
4)Grand cafelere gidin: Amsterdam’da yer alan yüzlerce cafe arasında en üst düzeyde olanları ise tarihi, büyük mekanlara sahip grand cafelerdir. Kış mevsiminde bir grand cafede oturup laflamak, dergi okumak, yiyip içmek size zamanı unutturacak.
amsterdam_4
5)Konserleri kaçırmayın: Kış akşamları kentin karanlık, soğuk ve çoğunlukla yağmurlu havasında yapılacak en iyi şeylerden biri, Amsterdam’ın birbirinden güzel sahnelerinde konserleri takip etmektir.
amsterdam_5

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir