Amsterdam’da görmeniz gereken müzeler!

Amsterdam’da görmeniz gereken müzeler!

Bol vaktiniz varsa Amsterdam’da görmeniz gereken çok fazla müze var ancak zamanınız kısıtlı ise mutlaka görmeniz gereken müzeleri listeledik. İşte Amsterdam seyahati ne kadar kısa olursa olsun zaman ayırmanız gereken o müzeler…
*Rijksmuseum
Eğer gerçek bir sanat düşkünü iseniz “Işığın ve gölgenin ressamı” olarak Hollanda’nın meşhur ressamı Rembrand’ın eserlerinin bulunduğu Rijks müzesi ilk gitmeniz gereken yerlerden biri. Bu gösterişli müzede saatlerin nasıl geçtiği anlamayacaksınız.
*Stedelijk Museum
Sergilenen eserler kadar, binalarından ilgi çektiği Stedelijk uluslar arası bir çağdaş sanat ve tasarım müzesidir. Oldukça değerli bir modern sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapan müzede Andy Warhol, Malevich, Edward Kienholz, Willem de Kooning’in eserleri sergilenmektedir.
Amsterdam_da_gormeniz_gereken_muzeler_
*Anne Frank Müzesi
Amsterdam’ın en bilinen karakterlerinden Anne Frank’ın Yahudilere yapılan baskıdan dolayı 4 yaşında Almaya’dan kaçarak ailesiyle birlikte iki yıl Hollanda’da saklandığı ev. Anne Frank’ın günlüğü bulununca müzeye çevrilen ve her zaman yoğun olan bu evi görmek isterseniz online adresinden bilet almanızda fayda var.
Amsterdam_da_gormeniz_gereken_muzeler_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir