Amsterdam tatilinde canlı müzik dinlemeye nereye gidilir?

Amsterdam tatilinde canlı müzik dinlemeye nereye gidilir?

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, gece hayatı ve eğlencesiyle de öne çıkan turistik bir yer. Amsterdam’da gezebileceğiniz, eğlenebileceğiniz, yemek yiyip, keyifli vakit geçirebileceğiniz alternatif yerler çok fazla. Eğlence hayatı demişken canlı müzik mekanlarını da es geçmek olmaz. İşte Amsterdam tatilinde canlı müzik dinlemeye gidebileceğiniz mekanlar;
Paradiso: Genelde canlı müzik geceleri ile bilinen mekan, bazen haftasonları lokal ve yabancı DJ’ler ve canlı gösterilere ev sahipliği yapıyor. Aslında eski bir kilise olan Paradiso, uluslararası konukları ile canlılığını her geçen gün arttırıyor.
Adres: Paradiso, Weteringscheans 6-8, 1017 SG Amsterdam
amsterdam_canli_muzik_nerelerde_dinlenir
Melkweg: Melkweg “dünya müzikleri” trendine uygun bir yer. Genelde canlı müzik yapan bir mekan olmasına rağmen, hafta sonları bir çok dans gecelerine de ev sahipliği yapıyor. Hip-hop ve electronica son yıllarda Melkweg’de oldukça ilgi görüyor.
Adres: Melkweg, Linjbaansgracht 234a, 1017 PH Amsterdam
amsterdam_canli_muzik_nerelerde_dinlenir_2
Chicago Social Club: Yarı club, yarı canlı performans salonu Chicago Social Club, haftada üç gece büyük bir sahne haline geliyor. Temiz hava almanızı sağlayacak büyük bir balkonu da yer alan Chicago Social Club, dans etmeye de oldukça müsait bir atmosfer sunuyor.
Adres: Chicago Social Club, Leidseplein 12, 1017 PT Amsterdam
amsterdam_canli_muzik_nerelerde_dinlenir_3
Bimhuis: Bimhuis, her gün farklı tarzda caz konserlerinin düzenlendiği Amsterdam’ın en önemli jazz konser mekânı. Doğaçlama müziğin tek adresi olarak bilinen bu mekanı caz müziği tutkunuysanız mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.
Adres: Bimhuis, Piet Heinkade 3, 1019 BR Amsterdam
amsterdam_canli_muzik_nerelerde_dinlenir_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir