‘Altın Oran’ yarışını Scarlett Johansson kazandı!

‘Altın Oran’ yarışını Scarlett Johansson kazandı!

Altın oran,bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır. Eski Mısırlılar ve Yunanlar tarafından keşfedilen altın oran mimari ve sanatta kullanılmıştır. Bir iç çamaşır firmasının yaptığı altın oran araştırmasında ilk sırada Scarlett Johansson yer aldı. Yeni anne olan Johansson, Antik Yunan’daki Altın Oran hesaplamalarına göre mükemmel fiziğe sahip. Altın oran 1.618, Scarlett Johansson’un göğüsleri ve kalçaları arasındaki uzunluk 1.560. bu da Johansson’un yüzde 96.4 oranında Altın Oran’a sahip olduğunu gösteriyor.
altin_oran_yarisini_Scarlett_Johansson_kazandi_
Araştırmadaki ikinci sırada ise Kim Kardashian yer alıyor. 34 yaşındaki Kardashian’da bu oran 1.558. bu da ünlü yıldızın yüzde 96.3 oranında Altın Oran’a sahip olduğu gösteriyor. Araştırmada ideal güzelliğe en yakın üçüncü ünlü isim ise 69 yaşındaki Hellen Mirren.
altin_oran_yarisini_Scarlett_Johansson_kazandi_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Magazin

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir