Altın Değerinde Maddeler

Altın Değerinde Maddeler

Birçoğunun isminden haberdar değiliz. Fakat anlamasakta yaşamımızda ciddi roller oynuyorlar. Sizler için merak ettiğiniz en pahalı maddeleri listeledik.
İşte o liste… Bazıları altının değerini bile geride bırakır nitelikte.
Safran ; Yemeklerinize lezzetli bir baharat katarak kaliteli bir akşam geçirebilirsiniz. Bunun için şüphesiz tercihiniz safran olacaktır. Bu baharatın gramı 11 dolardan satılmakta.
670x210-çift-copy-maddeAltın ; Gözlerinizi kamaştırıyor öyle değil mi ?Hayatımızda oldukça büyük bir yere sahip altın materyal piyasası ve bunun yanı sıra bilim dünyası içinde vazgeçilmez bir maden.
Altının fiyatı ise dudak uçuklatır cinsten. Ulusal piyasada ürünün gramı 43 dolar.
Rodyum ; İngiliz kimyacı tarafından bulunan bu maden Yunan dilinde kırmızı anlamına geliyor. Gramı ise 58 dolardan satışa sunuluyor.
Platinyum ; Tüketicilerin kullandığı ürünlerin yaklaşık olarak yüzde 20’sinde bu madde kullanılıyor. Gramı ise 60 dolar.
Gergedan Boynuzu ; Anavatanı Vietnam olan boynuz oldukça değerli. Hayvanseverlere tarafından bu ürünün satışı tepki görsede, ürünün gramı 110 dolardan yapılıyor.
Painite ; Bu materyalin kullanım alanı mücevherler. Ürünün satış fiyatı şaşkına çeviriyor, gramı 9 bin dolar.
Taaffeite Taşı ; Bu taşın içinde bol miktarda magnezyum bulunuyor. Mücevher işlevi gören taşın gramı ise 20 bin dolar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir