Almanya’da Oktoberfest!

Almanya’da Oktoberfest!

Almanya da tatil yapmak, orada bir kaç gün geçirmek eminiz ki harikadır. Her şey bir yana festivalleri ve karnavalları ile ünlü ülke size geçmişin kapılarını açık bırakır. Eğer festivallere denk gelirseniz geçmişi yaşar ve isterseniz geleneksel kıyafetlerini giyebilirsiniz. Bizce Almanya’nın en ünlü festivali Oktoberfest. Sınırsız biranın içildiği, geleneksel kıyafetlerle dans edildiği, sokak yürüyüşlerinin yapıldığı bu festival gerçekten görülmeye değer.  Her yıl eylül ayının son haftalarına denk gelen bu festivalin Türkçe karşılığı ise ekim festivali. Festival geleneksel olarak ekim ayının ilk pazarından itibaren 16 gün sürer. Festival her yıl Theresierwiese alanında yapılır.670x210(çift-foto)
Bu alanında Türkçe karşılığı Thereiser kır bayramıdır. Her sene festival Münih belediye başkanın öğlen saat tam 12 de büyük bir fıçı biranın kapağını açmasıyla başlar. Daha sonra halk büyük bir coşkuyla bayramı kutlamaya, bira içmeye, dans etmeye başlar. Bu bayramın en önemli özelliği biradır. Gittiğinizde sınırsız bira çadırlarıyla karşılaşabilirsiniz. 1 yıl öncesine kadar Antalya’da da kutlanan bu bayram aslına çok benzemesede dikkat çekiyordu. Şu an Oktoberfest sadece Almanya’da yapılıyor. Farklı bir kültür görmek, oranın eski kıyafetlerini deneyimlemek isteyen herkes Oktoberfest’te buluşuyor. Bizce imkanınız varsa siz de katılın. Pişma olmayacağınız farklı bir bayram göreceksiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir