Alanya Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması

Alanya Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması

Alanya Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği´nin (AKTAD) Alanya Belediyesi ile birlikte düzenlediği 4´üncü Uluslararası Yemek Yarışması sona erdi.
Altın--kepçe_2
Alanya Kültür Merkezi´nde 3 gün süren yarışmada 9 ülkeden 400 aşçı, jüri önünde hünerlerini sergiledi. Profesyonel, liseli ve üniversiteli aşçılar Yılın Altın Şefi, Yılın Altın Takımı, tavuk, balık, kuzu, yöresel ve Uzakdoğu yemeği, modern Türk mutfağı ve rama tatlı tabağı kategorilerinde madalya alabilmek için yarıştı.
YILIN ALTIN ŞEFİ HASAN ALTINTAŞ
Jüri değerlendirmesi sonucu profesyonel aşçılar kategorisinde Hasan Altıntaş, üniversite kategorisinde Mehmet Şahin, lise kategorisinde ise Esin Burcu Satmaz ´Yılın Altın Şefi´ seçildi. Yılın Altın Takımı ise Alaaddin Kaya, Yusuf Kılıç, Ömer Bagi ve Ulaş Akyıldız´dan oluşan ISS Cayening takımı oldu.
Altın--kepçe_3
ÖDÜLLERİ TÖRENLE VERİLDİ
Profesyonel aşçılar dalında yapılan değerlendirmede tavuk yemeğinde Yunus Emre Pamuk, balık yemeğinde Valery Melnikov, yöresel yemekte Sevda Köse, kuzu yemeğinde Seçil Aral, modern Türk mutfağında Zeynep Asiltürk, rama tatlı tabağında Alaaddin Kısa ve Uzakdoğu yemeğinde Uğur Gezer birinci oldu. Yarışmanın ardından kategorilerinde dereceye girenlere Goldcity Turizm Kompleksi´nde düzenlenen törenle ödülleri verildi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir