Akaryakıttan Tasarruf Etmek

Akaryakıttan Tasarruf Etmek

Günümüz koşullarında benzin fiyatlarının tavan yapmasıyla birlikte ceplerimizi yakar hala geldi akaryakıtlar. Kafada nasıl daha az akaryakıt tüketirim sorusu belirdi. Otomobil severler bu artan fiyatların maliyet hesaplarını düşürmek istiyorlarsa haberimize bir göz atsınlar.335x210(Kare-Foto)-akaryakıt
Birkaç noktada dikkatli davranmaya özen gösterelim. Mesela gazı doğru kullanmak veya gereksiz eşyaların yüklerinden kaçınmak tüketiminizi yüzde 30 düşürecektir.
Kimi sürücü çözümü sıklıkla değil daha az otomobil kullanmakta bulsalarda tek çözüm bu değil. Örneğin yokuş aşağı yollarda vitesinizi boşa almakta sıklıkla yapılan tehlikeli hatalardan biridir. Yanlış bildiğiniz doğrulardan kaçınmalısınız. Ucuz ve kalitesinden şüphe duyduğunuz istasyonlardan kesinlikle yakıt satın almayın. Tasarruf edeceğinizi sanarken motorunuzun arızalanmasına sebep olabilirsiniz ve buda daha çok maliyet demek.
Araçlarınız durur pozisyonda da yakıt harcarlar örneğin trafiğin sıkışık olduğu durumlarda aracınızın motorunu kapalı tutmanız hareketsiz konumda çalıştırmaktan daha düşük yakıt harcamanızı sağlar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir