Aileniz ile gidebileceğiniz en güzel kış sporları merkezleri!

Aileniz ile gidebileceğiniz en güzel kış sporları merkezleri!

Eşsiz kış sporları yapıp aynı zamanda unutulmayacak bir tatil peşinde olanlar için dünya üzerindeki en güzel yerlere bu haberimizde yer verdik.
Avoriaz, Fransa: İsviçre – Fransa sınırında bulunan ve kış sporları denildiği zaman ilk akla gelen merkezlerden biri olan Avoriaz, Mont-Blanc’ın eteklerinde yer alan birkaç kayak merkezinin bir araya gelerek oluşturduğu dev bir kış sporları yuvası. Yaklaşık 650 kilometrelik pist uzunluğuyla bu alanda dünya üzerinde rakipsiz olan Avoriaz, hem profesyonellere hem de ailecek bölgeye giden ve bir kış sporunu ilk kez yapacak insanlara hitap ediyor. Avoriaz kayak merkezi olarak tasarlanmış olsa da içinde diğer birçok kış sporunu deneyebileceğiniz alanlar da mevcut. Üstelik bölgeye atlı kızaklarla yol alırken karşınıza çıkan uçurum kenarına kurulmuş birbirinden muhteşem binalar adeta bir masal havası yaratıyor.
Alpbach, Avusturya: Karların altında, huzur verici görünen bu köy, aynı zamanda dünyanın en çok ziyaretçi çeken kayak merkezlerinden birisi olma özelliğinide taşıyor. Yapılan bir oylama ile Avusturya’nın en güzel köyü seçilen Alpbach’da diğer kayak merkezleri kadar fazla konaklama imkanı yok. Bazı pansiyonlarda kalıp hem köyün havasını soluyup günlük yaşamını tadabilir, hem de ailecek az tehlikeli sayılabilecek kayak yerlerinde kış sporları yapabilirsiniz. Tatil planınızı uzun tutarsanız çocuğunuzu bölgede ki kısa vadeli kayak okullarına gönderebilirsiniz.

Mont Tremblant, Kanada: Kanada’nın ve dünyanın çeşitli bölgelerinden turlar düzenlenerek gidilen Mont Tremblant, tam bir aile kış sporları merkezi. Erken rezervasyon yapılırsa ailelere özel bir indirim de yapan bu bölgedeki oteller çokta pahalı değil. Üstelik, kimi açılardan otel fiyat ve performansı olarak yerel kayak merkezlerinden daha ucuz. Ayrıca birçok otel, işin başında olan aile üyelerine ücretsiz kayak dersi imkanı da sağlıyor.
Engelberg, İsviçre: İsviçre’de bulunan Engelberg, özünde bir tatil köyü. Daha doğrusu kış sporları tatil köyü. Farklı zorluk seviyelerinde birçok kayak pisti barındıran köyde bu işe meraklı tüm aile üyelerine bir yer var. Engelberg’de kayak pistleri zorluk derecelerine göre renklendirilmiş durumda. En zor olan ve genellikle profesyonellerin tercih ettiği pistin rengi siyah. Orta derecede zorluğa sahip olan pistler ise kırmızı renkte. Eğer acemi iseniz ya da ilk kez kayak yapacaksanız çözüm basit. Mavi renkli pistler başlangıç aşamasında olanlar için ve burada birçok kayak hocası da size yardımcı oluyor. Ayrıca çocuklar için de bir pist var. Kayak dışında, buz pateni, curling, ski jumping gibi birçok seçeneğin de olduğu Engelberg’de fiyatlar elbette biraz yüksek.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir