Ağaç kökünde yaşayan inanılmaz adam!

Ağaç kökünde yaşayan inanılmaz adam!

Ölen babasının küllerini savurmak için yer ararken şehir hayatına ve ailesine veda eden Mick Dodge‘nin sıradışı yaşamı televizyon programına konu oldu. Mick, 1991 yılından bu yana ormanın içindeki bir ağacın kökünde hayatını sürdürmüş. Hoh Yağmur Ormanları‘nda yalın ayak dolaşıp, meyvelerden yaptığı şarabını içen Dodge’nin keyfine diyecek yok. Ormanda çıplak ayak dolaştığı için “Barefoot Sensei” lakabı takılmış. Vahşi doğadan çok şey öğrendiğini söyleyen bu yaşlı adam bu yaşamı çok sevdiğini asla modern yaşama geri dönmek istemediğini söylüyor. Bu cesur adamın yaşam tarzını National Geographic, “The Legend of Mick Dodge” adıyla TV programı hâline getirdi hatta programın 2. sezonu yayımlanıyor.
agac_kokunde_yasayan_inanilmaz_adam_
Mick, doğadan elde ettiği malzemeler ile ormanın içinde egzersizler yapıyor ve hatta yoga, dağ yürüyüşü ve başka bazı sporları birleştirerek yeni bir spor oluşturmuş. EartGym ismini verdiği bu sporu gruplar halinde insanlara öğretiyor.
agac_kokunde_yasayan_inanilmaz_adam_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir