Ağaç altında kamp tatili yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

Ağaç altında kamp tatili yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

Kamp tatili, tatilini farklı bir ortamda geçirmek isteyenler için doğa ve orman ile iç içe yaşayacakları unutamayacakları bir tatil sunuyor. Bir çadırın içinde mis gibi doğanın ortasında kendinizle özdeşleşen şeyleri keşfetmek, düşünülmesi gereken bir seçenek. Peki ağaç altında kamp tatili yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor?
* Eğer çadır kuracağınız ağacın altında veya çevresinde fazla sayıda ağaç dalı varsa, o ağaç oldukça yüksek bir risk faktörüne sahiptir. Yerde bulunan ölü dallar, ağacın üst kısımlarında ölmüş ve düşmeyi bekleyen dalları işaret etmektedir. Bu duruma mutlaka dikkat etmelisiniz.

* Kamp yapacağınız zaman hava durumunu da göz önünde tutmalısınız. Eğer fırtına varsa kesinlikle ağaç altında kamp yapmamalısınız.
* Ağaç altında kamp yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ağacın kök kısımlarına doğru kafaya benzeyen çıkıntılardır. Ağaçların köklerine doğru oluşan bu çıkıntılar, ağacın bir bitki enfeksiyonu kaptığının işareti olabilir.

* Çıkıntılarda olduğu gibi mantarlar da ağacın kökünün zayıfladığını işaret edebilir. Her mantar türü ağaçlara zarar vermese de küf gibi görünen ve yoğun olarak kökte yer alan mantarlar hem ağaçlar hem de sizin için tehlike yaratmaktadır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Tatil Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir