Afyon’da piknik yapılacak yerler!

Afyon’da piknik yapılacak yerler!

Mangal sevdasının yoğun olduğu ülkemizde piknik, önemli bir yere sahiptir. Önceden piknik mekanının incelenmesi ve yeterli sayıda oturma grubunun olup olmadığı kontrol edilmesi piknik sırasında yaşayacağınız sıkıntıyı engeller. Afyon’un piknik yapılacak yerlerini sizler için listeledik;
Çağlayan Parkı: Çağlayan Parkı, Afyonkarahisar’ın Çay ilçesine bağlı ülkemizin doğal güzelliklerindendir. Çağlayan Parkında su 28 metre yükseklikten akar ve buradan çıkan su sesi özellikle yaz aylarında buraya gelen insanlara müthiş bir serinlik verir.
afyon_da_piknik_yapilacak_yerler
Suçıkan Parkı: Afyonkarahisar’ın Dinar işçesine bağı olan Türkiye’nin doğal zenginliklerindendir. İlçeye sadece 1 kilometre uzaklıktadır ve Menderes nehrinin kaynağındadır.
Horan Parkı: Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesine bağlı olan ülkemizin doğal güzelliklerindendir. İlçeye sadece 1 kilometre uzaklıkta olan Horan Parkının türbe ve şehitlik abidesi bulunmaktadır.
afyon_da_piknik_yapilacak_yerler_2
Hıdırlık Parkı: Kanlıca Mahallesini şehre bağlayan Gün Sazak Bulvarı üzerinde bulunan bu park, mahalle sakinlerinin rahatça gidip oturabileceği ve piknik yapabileceği bir mekan haline getirilmiştir.
Bal Mahmut: Afyon-İzmir kara yolunda, merkeze uzaklığı 15 km.dir. İlk bahar ve yaz aylarında piknik yapılan yerlerden birisidir.
Gecek Kablıcası: Afyona 18 km. uzaklıkta bulunan kaplıca, Demir çevre köyü sınırları içerisindedir. Her tarafı söğüt ve kavak ağaçlarıyla donanmış güzel bir mesire yeridir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir