Adalar tatili için adres Filipinler!

Adalar tatili için adres Filipinler!

Filipinler bünyesinde cennet olarak tabir edilen 7 binin üzerinde büyük-küçük ada ve adacık barındırıyor. Dünyanın birçok yerinden gelen yüz binlerce tatil severi bu adalarda ağırlıyor. Türkiye’de soğuk havaların hüküm sürdüğü şu günlerde, siz deniz, kum ve güneşin tadına varmak istiyorsanız Filipinler güzel bir seçenek olabilir. Peki en çok hangi adalar tercih ediliyor? Listemize bir bakalım..
Cebu
Cebu Adası aileler tarafından en çok tercih edilen bölgelerin başında geliyor. Ulaşılabilirlik açısından avantajlı olan ada, dünya standardında birçok tesisiyle ünlü olmasının yanı sıra çocuklu tatil konseptiylede tatil severlerin ilgisini çekiyor. Cebu, beyaz kumlu plajları, muhteşem dalış noktaları ve hareketli gece hayatıyla en çok tercih edilen adalar arasında. Ülke halkı Cebu’ya kalkınma için atılan ilk adım gözüyle bakıyor.
Boracay
Parti adası dediğinizde akla ilk gelen Boracay adası oluyor. Bu adada eğlenceyi doruklarda yaşamakla kalmayıp muhteşem bir deniz tatiline imza atabilirsiniz. Ibiza ve Mikanos’un uykuya daldığı kış aylarında yaz tatilinin ve yaz eğlencesinin iddialı noktalarından biri haline geliyor. Ayrıca Boracay adası, diğer adalara kıyasla daha kalabalık ve daha genç tatilci nüfusa sahip.
Panglao
Panglao Adası, Bohol Denizi’nin kuzey kıyısında yer alıyor. Bünyesinde birkaç küçük adacık bulunduran Panglao Adası’nın en ünlü plajı Alona Beach ve daha birçok doğal plajıylada kendine hayran bırakıyor. Aynı zamanda ülkenin birinci sınıf dalış noktalarını da bünyesinde barındırıyor.
Mindoro
Filipinler’de birçok ada kısa mesafe dalış konusunda elverişli bir yapıya sahip. Profesyonel dalış yapıp daha derinlere ulaşmak istiyorsanız mutlaka Mindoro’yu tercih etmelisiniz. Mindoro Adası, ünlü Apo Resifleri’ne ulaşmak için en yakın konaklama ve tatil noktasıdır ayrıca ülkenin aktivite merkezi olarak da anılıyor. Ada turları ile dünyanın en iyi resiflerini, su altı canlılarını görebilir ve profesyonel acentelerden yardım alarak aklınıza gelen hemen her deniz sporunu yapabilirsiniz.
Camiguin
Camiguin Adası,bir volkanik ada olmasıyla birlikte ziyaretçilerine iki ayrı güzelliği bir arada sunuyor. Bir tarafta beyaz kumlu cennet plajlarıyla muhteşem bir deniz deneyimi yaşatan ada, diğer yandan yürüme mesafesinde olan trekking alanlarıyla outdoor spor aktiviteleri karşı koyamayacağınız görsel şölen sunuyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir