ABD’li çiftin tadilat yaparken bulduğu esrarengiz kasa!

ABD’li çiftin tadilat yaparken bulduğu esrarengiz kasa!

Yeni evlerinin mutfağını dekore etmeye karar veren çift fayansların altında şifreli bir kasa buldu. Eddie ve Angie birçok defa denedikten sonra açabildikleri kasadan, eski iplerle bağlanmış para balyaları, viski ve içine bir bingo kağıdı ve fotoğraflar saklanmış bir roman çıktı. Kasa en fazla 20 yıllıktı ama içindekiler hiçte öyle değildi. Çoğunluğu çok çok eski 100’lük banknotlardan oluşan 51.080 Dolar ve 1977 basımı bir E.F.Schumacher romanı. Viski şişesine gelince dünyada sınırlı sayıda bulunan bourbon hem de James E. Pepper marka 1960 etiketli bir bourbon. Kitabın 6. ve 7. sayfaları arasına iliştirilmiş Arizona eyaleti hakkında bilgiler içeren Mesa kasabası işaretlenmiş bir kart.
ABDli_ciftin_tadilat_yaparken_buldugu_esrarengiz_kasa_
Siyah beyaz fotoğrafın arkasında “Alan, bende okuman gereken bir kitap var” yazan bir not ve ipuçları dolu bir roman. Bir anda kendilerini Sherlock Holmes macerasında bulan şaşkın çift esrarengiz kasanın içinde saklı sırrı hala çözememişler.
ABDli_ciftin_tadilat_yaparken_buldugu_esrarengiz_kasa_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bir Yorum

  1. 24 Mart 2016

    sadece para çıkmış olsaydı aç gözlülükle yapılmıştır diye bir yorum yapacaktım ama sadece para çıkmaması işi garipleştiriyor neden bunları sakladıklarını gerçekten merak ettim :)

    Cevapla

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir