Abant Gölünde yaz tatili

Abant Gölünde yaz tatili

Bolu’da bulunan Abant Gölü yer altı suları ile beslenir. Aynı zamanda göl çevresi zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Suları tatlı olan gölün, en derin yeri 18 m‘dir. Çevrede çok çeşitli hayvanlar bulunur. Örneğin Yaban domuzu, tavşan, karaca, ayı, tilki, yaban ördeği, keklik ve yaban güvercini. Göl çevresinde bir de yayla olarak kullanılan gür ormanlar yer alır. Buralarda piknik yapıp, eğlenebilirsiniz. Abant Gölünün çevresinde dinlenmeniz için de bir çok çay bahçesi bulunur.
abant_gölü
Buralarda göle karşı çayınızı içebilir, tatlınızı yiyebilirsiniz. Abant Gölünün bir diğer güzelliği ise çevrede çok sayıda konaklama imkanı olan yerlerin bulunması. Neredeyse her tarafında otel ya da pansiyonlar vardır. Bunların yanında kamp alanları da bulunur. Çadırınızı alıp gidebilirsiniz. Çevrede ki restoranlardan yemeğinizi yiyebilir o temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir