72. Venedik Film Festivali bugün başladı!

72. Venedik Film Festivali bugün başladı!

Dünyanın en eski film festivali olan Venedik Film Festivali, bugün sinemaseverlere kapılarını açtı. Dünyanın en prestijli film festivallerinden olan Venedik Film Festivali, bu yıl 72’ncisini gerçekleştiriyor. Dünyanın en yüksek zirvesine tırmanan iki ayrı dağcı ekibin yaşadıklarının anlatıldığı, gerçek bir hikayeden uyarlanan “Everest” filminin gösterimiyle sinema severlere kapılarını açan festival, Venedik’teki Lido adasında gerçekleşiyor.
72_venedik_film_festivali
Venedik Film Festivali’nde bu sene 3 ayrı dalda 3 Türk yönetmenin filmi, sinema severlerle buluşacak. Festivalin büyük ödülü “Altın Aslan”ın sahibini belirleyecek jüride, iki Oscar Ödüllü Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron ile Altın Palmiye Ödüllü Türk Yönetmen Nuri Bilge Ceylan da bulunacak. Festivalin büyük ödülü olan “Altın Aslan” ve diğer ödüller, 12 Eylül Cumartesi akşamı sahiplerini bulacak.
72_venedik_film_festivali_basladi

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir