6.400 Çalışanını Fransa’ya tatile götüren Çinli iş adamı!

6.400 Çalışanını Fransa’ya tatile götüren Çinli iş adamı!

57 yaşındaki Li Jinyuan, Çin’de yaşayan milyarder bir iş adamı. Tiens adlı şirketler grubunun kuruluşunun 20. yıldönümünde çalışanlarına çok özel bir jest uygulayan Li Jinyuan, 6.400 çalışanını Fransa’ya tatile götürüyor. Çalışanlarıyla birlikte yaptığı bu 4 günlük Fransa turunda Paris’i ve Nice’i da geziyorlar.
calisanlarini_fransaya_goturen_is_adami
İş adamı, 6400 çalışanının konaklaması için de 5 yıldızlı otellerden binlerce oda tuttu. Bu tatilin yalnızca konaklama maliyeti 13 milyon Euro ediyor. Şirketin aslında 12 binin üstünde çalışanı bulunuyor. Li Jinyuan, çalışanlarının kalan yarısını da gelecek yıl başka bir ülkeye tatile götürecekmiş.
li_jinyuan_cinli_is_adami
Ayriyetten şirketin çalışanları Nice’de; firmanın sembolü olan mavi ve beyaz renkleri giyip “Tiens Dream is Nice in the Cote D’Azur” yazısı oluşturacak şekilde zincir oluşturarak gökyüzünden okunabilen en uzun yazıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişler.
calisanlarini_fransaya_goturen_milyarder

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir