5 Maddede Şekeri Bırakma Rehberi!

5 Maddede Şekeri Bırakma Rehberi!

Vücut ölçülerinizden ve kilonuzdan memnun bile olsanız, şeker yalnızca kilolunuz  için zararlı değil. Dolayısıyla şekeri hayatımızdan çıkarmak daha sağlıklı olmamız için önemli. Ancak birçoğumuz için şekeri bırakmak bir hayli zor bir şey olmasına rağmen sizin için hazırladığımız şekeri bırakma rehberiyle bu konuda size yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz.
Aç kalmayın
Vücudumuz her 20 dakikada bir şeker ihtiyacı duymaktadır. Dolayısıyla gün içerisinde özellikle regl dönemlerinde tatlı ihtiyacı hissediyoruz fakat  bu olayda ise yapılması gereken şekersiz ama besin değerleri yüksek gıdaları tercih etmektedir. Ne kadar uzun süre aç kalırsak o kadar çok tatlı ihtiyacı duyarız.
Şekerleri yok edin
Tüm şekerleri yok etmeyi deneyin. Evinizde, iş yerinizde ya da odanızda bulundurduğunuz tüm şekerli şeyleri kaldırın. Tabii ki yenilerini almamak şartıyla.
Paylaşın
Bu kararınızı sık sık gördüğünüz ve güvendiğiniz bir arkadaşınızla paylaşın. Böylece eliniz her şekere gittiğinde sizi uyaracak biri olur.
Sebze tüketin
Et yerine daha çok sebze tüketirseniz  vücudunuzdaki yüzde 35 daha az şeker girer.
Alkole hayır
Alkol neredeyse tamamen şekerden oluşur. Mümkün olduğunca az alkol tüketmeye çalışın.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir