5 dakikada daha zeki olmanın yolları!

5 dakikada daha zeki olmanın yolları!

Beyin gücünüzü daha çabuk ve kolay bir şekilde artırmak için odanızın kapısını kapatın, gözlerinizi yumun ve birkaç dakika dinlenin. Gündüz kısa süreli şekerlemeler yapan insanlar, yapmayanlara göre hafıza egzersizlerinde daha başarılı oluyor. Gözlerinizi beş dakika kapatmanız zihni tazelemek için yeterli oluyor. Araştırmalar, gece uykusunun, öğrendiklerinizi hatırlamanızı sağladığını ama yoğun bir dünyada mikro-şekerlemelerin bile beyne faydasının olduğunu gösteriyor. Bu yüzden gündüz kısa uykular çok önemli.zekageliştirmeçift
Bilim adamları gündüz ve gece uykularının beyne çok iyi geldiğini söylüyor. Beynin gelişmesini sağlayan aslında ‘uykuya dalma anı’ olduğu için, 5 dakika mı 60 dakika mı uyuduğunuz hiç önemli değil. Beyniniz dahil tüm iç organlarınızdaki kan dolaşımını artırmak için her gün mutlaka düzenli olarak egzersiz yapın. Bunun yanı sıra yeni bir dil öğrenmek ve çapraz bulmaca çözmek gibi zihinsel aktivitelerde bulunun. Beyninizi daha sağlıklı hale getirmek için bir çay kaşığı hardal ve köri soslu bir yemek yemeyi de tercih edebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir