48 saatlik oyun geliştirme maratonu, 25-27 Ocak tarihlerinde Antalya’da!

48 saatlik oyun geliştirme maratonu, 25-27 Ocak tarihlerinde Antalya’da!

IGDA (International Game Developers Association) Eğitim Grubu tarafından yönlendirmesi yapılan, dünyanın çeşitli bölgelerinde 48 saat içinde gerçekleştirilen en büyük açık kaynaklı oyun geliştirme etkinliği 25-27 Ocak tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek. Peki Global Game Jam etkinliğinde neler olacak? Global Game Jam, 2009 yılından beri düzenlenen, dünyanın en büyük oyun geliştirme etkinliğidir. Her yıl etkinlik tarihinde tüm dünyada yüzlerce GGJ merkezinde binlerce oyun geliştirici bir araya geliyor.

Bir araya gelen geliştiriciler, o yıla özel olarak belirlenen temadan yola çıkarak 48 saat içinde çalışan bir oyun yapmayı hedefleyip, tüm katılımcıların deneyim paylaşımına, iş birliğine ve yaratıcılığına odaklanıyor. Antalya’daki tek Oyun Geliştirme Firması olan DreamHarvesters tarafından gerçekleşecek olan etkinlik, Teknokent’te düzenleniyor. Kayıt için

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir