3 aşamada muhteşem tırnaklara sahip olmaya ne dersiniz?

3 aşamada muhteşem tırnaklara sahip olmaya ne dersiniz?

Pek fazla üzerinde durulmasada tırnak bakımı da en az cilt ve güzellik bakımı kadar önemlidir. İşte bugün sizlere pek önemsenmeyen ama oldukça önemsenmesi gereken tırnak bakımı nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler vereceğiz..
Tırnak Bakımı İçin 3 Basit Aşama
Oldukça basit ve zaman almayan uygulamalarla evinizde bu işlemi çok ucuza yapabilirsiniz. Tırnak bakımına tırnak kesme işlemi ile başlanmaktadır. Bizlerde ilk maddemizde doğru bir şekilde tırnak kesebilmenin püf noktalarından bahsedeceğiz.
Tırnak Kesimi:Tırnakları duştan sonra kesmek çatlamasını ve zarar görmesini engeller. Önerim tırnaklarınızı oval bir şekilde kesmenizdir. İsterseniz düz kesimde yapabilirsiniz. Kesme işleminden sonra törpü ile düzeltmeler yapın ve sonrasında kalıntıları gidermek için yıkayın. Evinizde bulunan gül kokulu vazelin tırnak bakımı için sizlere doğal manikür ve pedikür imkânı sağlayacaktır. Eğer tırnak makasınızı kullanmadan önce ıslatırsanız, tırnaklarınız kesilirken sağa sola sıçramayacaktır.
Tırnak Törpüleme: Öncelikle tırnak bakımı işleminde vazelin uygulamasını yapacaksanız törpü işlemini sonraya bırakın. Sürdüğünüz güllü vazelin tırnaklarınızı ve çevresini iyice yumuşatıp emildikten sonra törpülemeye başlayabilirsiniz. Törpüleme işlemini yaparken önce tırnaklarınızın küt mü yoksa oval mi olması gerektiğine karar verin. Buna en başta dediğimiz gibi kesim işleminde de dikkat etmeniz gerekiyor.
Kütikül Temizliği: Kütiküller, tırnağı enfeksiyonlardan koruyan bir yapıdır. Görüntü açısından kesmek istiyorsanız önce tırnaklarınızı nemlendiricilerle nemlendirin ve sonrasında kütiküllerinizi temizleyin. Temizleme işlemi için diğer bir tavsiyem ise kütikül temizleyici kremler olacaktır. Son olarak bazı uygulamaların yanlış yapılması bazı enfeksiyonlar yüzünden tırnak hastalıkları dahi oluşabilmektedir.Dikkat ediniz!

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir