2018 Yılbaşına İtalya’da girmeye ne dersiniz?

2018 Yılbaşına İtalya’da girmeye ne dersiniz?

Yeni yıl insanlarda, umut, barış, sevinç ve eğlence barındırır. Dünyanın tüm ülkelerinde de kutlanmaktadır.  İtalya ise yılbaşını kutlayabileceğiniz bol alternatifli bir ülkedir. Sizler de böyle güzel yerde yılbaşını geçirmek istiyorsanız, çalacağınız kapı İtalya’nın kapısı olmalı.
Roma;
Başkent Roma sadece İtalya’nın değil tüm dünyanında çekim noktasıdır. Birçok insanlara göre “Aşk şehri” olarak bilinen Roma, özellikle yeni yıl kutlamalarında üst seviyede yaşanan şehirler arasında yer almaktadır. Roma’daki
yılbaşı kutlamalarının merkezi ise Kolezyum (Colosseum) milyonlarca insan Kolezyum’un önünde toplanarak hep beraber yeni yıla merhaba diyor. Kolezyum, geceleri ışıklandırılan ve havai fişeklerle kaplanan hava harika ve izlenmeye değer bir görünüme sahip olmaktadır. Şehrin neredeyse birçok yerinde bu görüntüye şahit olabilirsiniz. Yolunuz bir gün Roma’ya seyahat için düşerse Pantheon, İspanyol merdivenleri, Gianicolo Tepesi ve Navona Meydanı gibi yer ve mekanları ziyaret etmeden gitmeyin. Roma şehri alışveriş açısından da sıklıkla tercih edilen bir şehirdir. Yeni yıla dakikalar kala sevdiklerinize seveceği hediyeler alabilirsiniz. Lezzetiyle de birçok yerde ünlü olan Roma şehri yemekleriyle sizleri bekliyor.

Venedik;
İtalya’nın romantik ve eğlenceli şehirlerinden olan Venedik de yeni yıl için birçok seçenekleriyle karşımıza çıkmaktadır. Kanalları, gondolları ve tarihiyle İtalya’nın en özel ve güzel şehirlerin arasında yer almaktadır. Yılbaşı kutlamalarında ise Venedik şehrinin güzelliği sınırları zorluyor. San Marco Meydanı‘nda bir araya gelen milyonlarca insan yeni yıla havai fişeklerle giriyor. Venedik’in sokakları sizleri bekliyor. Venedik adalarıyla da ünlü olan bir şehir olarak bilinir. Yaklaşık olarak 30 dakika mesafe ile tekne gezisi yapabilirsiniz. Burano ve Murano adalarını da ziyaret etmeden ayrılmayın.

Floransa;
Arno Nehri‘nin ikiye böldüğü Floransa, İtalya’nın doğasındaki en güzel bölgesi Toscana’nın başkentidir. Yeni yıl vaktinde çok renkli görüntülere şahit oluyor. Bu dönemdeki kurulan noel pazarlarını ziyaret edin ve sizlerde o unutulmaz anlara tanık olun. Şehrin tam merkezinde konserlerden tiyatro gibi gösteri şölenlerine kadar birçok etkinlik gerçekleşmektedir. Floransa da gezilecek yerler arasında Vaftizhane, Signoria Meydanı, Eski Saray, Duomo Kilisesi gibi yerlerde bulunmaktadır. Bu şehirde dünyaca ünlü olan ressamların eserlerini dahada yakından görebilir ve keşif edebilirsiniz. Floransa bu arada çok harika dokuya sahiptir. Eşsiz sokaklarında aşkı bulmak çok kolaydır. Ve yeni yıla girileceği zaman bu güzellikler katlanmaya başlıyor. Mağazaların çoğunda İtalya’ya ait modalara şahit olacaksınız. Uygun fiyatlarıyla yaşadığınız yere geri dönerken yanınıza ve sevdiklerinize hediye almayı unutmayın.

Palermo;
İtalya’nın en özel ve güzel bölgelerinden birine sahip olan Sicilya’nın başkenti Palermo, her zaman turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Çok sıcakkanlı ve neşeli insanları olan bu şehir, yılbaşı döneminde de çok hareketli olur. Eğlencenin ve neşenin en üst seviyede yaşandığı yerler ise Giulio Cesare ve Castelnuovo Meydanları olarak bilinir. Konserleri ve sabaha kadar süren parti eğlenceleri de meşhurdur. Bu şehirde unutamayacağınız anlara sizlerde tanık olun. Palermo görüntüleri ile misafirlerini de çok memnun bırakan bir şehir özelliğine sahiptir. Ve çok kültürlü bir şehirdir. Yabancı şehirdeki insanlarda burada bir dönem boyunca yaşamışlar. Tarihi sokakları ve renkli caddeleri ile 2018’e sizlerde merhaba diyin.

Catania (Katanya);
Sicilya’nın Palermo ile en çok ziyaret edilen şehirler arasında Katanya da bulunmaktadır. Ve bölgenin ikinci büyük şehri olma özelliğini taşımaktadır. Sicilya’nın en turistik bölgesi olarak da bilinir. Yılbaşı vaktinde Katanya şehri çok büyük bir ilgi görüyor. Yılbaşı kutlamalarının en çok yaşandığı ve zaman geçirilen bölge Katedral Meydanı’dır. Ve meydanda çok fazla coşkuyla yapılmaktadır. Dj performansları daha üst seviyelere taşırken dinleyiciler de keyfini fazlasıyla yaşamaktadır. Tepelerde bulunan alanda Etna Yanardağı’ndan bölgeyi kuş bakışı ile izleyebilirsiniz. Vakit kaybetmeden tatile gelin ve yılbaşını burada geçirin.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir